top of page
antiis mck.png
MSDS
TSE
Gen Anti İs

 

Baca akıntıları, kirli ve isli yüzeyleri kapatan sentetik boyadır. Kir ve isi kitleyerek, son kat boyaya geçmesini önler.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

İç cephede, her tür boyalı ya da boyasız yüzeye (duvar/tavan) rahatlıkla uygulanabilir. Uygulama yapılacak yüzey üzerindeki kabarmış dokular zımparalanarak temizlenmeli, eski alkid esaslı boyalar zımparalanmalı yüzey hataları düzeltilmelidir. Gen Anti İs üzerine su bazlı boya uygulanacaksa yüzeye hafif bir zımpara yapıldıktan sonra Gen Geçiş Astarı uygulanmalıdır. Daha sonra su bazlı boya uygulamasına geçilmelidir. Gen Anti İs üzerine solvent bazlı boya direkt olarak uygulanabilir. Uygulama esnasında ve ürünlerin tam kuruması tamamlanıncaya kadar, ortam ve yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir, yüzeyler dondan korunmalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı

Gen Anti İs fırça ya da rulo ile inceltilmeden iki kat olarak uygulama yapılır. Çok kirli yüzeylerde 3.kat uygulama gerekebilir.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Uygulama yapılacak yüzeyin cinsine, emiciliğine ve yapısına göre 1 Litre ile tek katta 5-7 m2  alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.

Kuruma Süresi

Dokunma kurumasını 1-2 saatte tamamlar. Katlar arası 8 saat beklenmelidir (daha yüksek bağıl nem ve düşük sıcaklıkta kuruma süresi uzayabilir).

Önerilen Uygulama Aparatları

Saten rulo ve fırça

Ambalaj

0,250 Kg  -  0,500 Kg  -  1 Kg  -  3 Kg  -  20 Kg

bottom of page