top of page

1958 yılında, İstanbul’da GENÇNAM TİCARET VE SANAYİ KOLL. ŞTİ. adı altında kurulan işletmemiz sanayi sektöründeki yerini alarak iş hayatına başlamıştır.

1961 yılında GENÇNAM markasını tescil ettirerek bu marka ile ürünlerimizi piyasaya ulaştırdık.

1968 yılında, bugüne kadar gururla kullandığımız “GEN” markasına dönülmüş ve bu markayla sentetik boya, vernikli boya toz boya, neft, vernik, bezir yağı, tiner, alimünyum yaldız ve plastik boya üretimine devam edilmiştir. 

Daha sonra ismimizi GEN BOYA VE AMBALAJ SANAYİ KOLL. ŞTİ. olarak değiştirip boya üretiminin yanında ambalaj malzemeleri üretimine de geçtik.

1971 yılında “GEN” markamıza ek olarak “SÜR” ve daha sonra da “SARAY” markamızı ekleyerek üretimimize çeşitlilik kazandırdık.

1974 yılında Anonim Şirkete dönüştürülen firmamız o günden bu güne GENAŞ GEN BOYA SAN. ve TİC. A.Ş. adı altında faaliyetine devam etmektedir.

Yarım asrı geçen iş hayatımızda dürüst ve doğru ticaret ile ürünlerimizin kaliteli olmasına ve kalitenin devamlılık arzetmesi gerektiğine inandık. 

Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ”öncelikle kalite” kararlılığımız devam edecektir.

Yeniliklere ve AR-GE’ ye verdiğimiz önemle siz müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmenin kıvancıyla yolumuzda yürümekteyiz.

Tarihçe

gen marka tescil belges
Saray Marka Tescil Belgesi
Sür Marka Tescil Belgesi
Marka İlmuhaberi
Tarihi Marka Tescil Belgesi
Tarihi Marka Tescil Belgesi
bottom of page