top of page
Gen Antique Patine

 

%100 Saf Akrilik Bağlayıcı esaslı, su bazlı, dış şartlara yüksek dayanım gösteren yarı transparan, dekoratif amaçlı bir dış cephe efekt boyasıdır. Doğal mineraller ve lif içeren çimentolu yonga levhalar için geliştirilmiştir. Antik bir görünüm elde etmek amacıyla, patina yapılarak eskitme efektleri, tarihi görünüm, ahşap görünümü bu ürünle yakalanabilir. Eski ve yeni yüzeylerin korunması ve dekoratif bir görünüm kazandırılması amacıyla da kullanılabilir. Gen Fiber Cement üzerine değişik renkte hareler yaratmada kullanılmaktadır.

TDS
MSDS
Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Uygulanacak ilk yüzeylerde kirli veya gevşek dokular, eski boyalı yüzeylerde de kabarmış veya tozlu kısımlar temizlenerek Gen Silikonlu Dış Cephe Astarı ile astarlanmalıdır. Yüzey tamiratlarında Gen Duvar Macun kullanılması önerilir. Astar uygulamasından sonra, katlar arasında hava sıcaklığına bağlı olarak 3 - 4 saat beklenerek 2 kat uygulanması önerilir.

İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır. Kurumanın yavaşlatılması istenilen durumlarda Antique Patine Solüsyon 15 L ye 7,5 L ilave edilmelidir.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Tek katta 15 m²/L, kontrollü numune uygulaması yapılmalıdır. Desene göre değişir.

Kuruma Süresi

Tam Kuruma Süresi; Min. 24 Saat. Katlar Arası Bekleme Süresi; Min. 4 saattir.

Önerilen Uygulama Aparatları

Özel aparat rulosu, fırça veya deniz süngeri

Ambalaj

0,750 L  -  7,5 L  -  15 L

bottom of page