top of page
MSDS
Aqualastic Dry İzolasyon Malzemesi

 

Tüm yapıların iç ve dış mekanlarında özellikle balkon, banyo, mutfak, oto yıkama alanları, tuvalet, duş kabini gibi ıslak hacimlerde seramik altına, dış cephelerde boya ve kaplama altına su yalıtımında kullanılan, solvent içermeyen, kullanıma hazır beyaz renkli su yalıtım malzemesidir.

TS EN 14891:2012 standardı TSE ve CE belgesine sahip olup, normal dispersiyon esaslı sıvı halde uygulanan, düşük sıcaklıkta çatlak köprüleme özelliği olan, klorlu suyla temasa dirençli su geçirimsizlik ürünüdür. 

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Toz, kir, kalıp yağı, cüruf, boya gibi benzeri yapışmayı engelleyici yabancı maddeler, çimento, sıva ve beton gibi kalıntılar ve atıklar uygulama yüzeyinden arındırılmalıdır. Çatlak sıvalar, zayıf yüzeyler gibi kendini taşıyamayacak sağlamlıkta olan alt yüzeyler veya yosun kalıntıları yüzeyden temizlenmelidir. Uygulama yüzeyi kesinlikle çatlaksız ve sağlam olmalıdır. Köşeler yuvarlatılmalıdır. Yüzey uygulama öncesinde kuru olmalıdır. Uygulamaya hazırlanan yüzey Gen Aqualastic Dry ile (1:1) astarlanmalıdır. Malzeme düşük devirde karıştırıcı ile karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilmelidir. Uygulama, fırça ile en az astar kat + 2 kat halinde yapılmalıdır. Yatay yüzeylerde minimum uygulama kalınlığının sağlanması için güçlendirme amaçlı tekstil kullanılmalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Her 1 mm kalınlık için yaklaşık 1,5 kg / m². Sarfiyat miktarları teorik değerler olup, uygulama öncesinde sarfiyat kontrollü numune uygulaması yapılmasını tavsiye ederiz.

Kuruma Süresi

Tam Kuruma Süresi; Min. 48 Saat. Katlar Arası Bekleme Süresi; Min. 12 saattir.

Önerilen Uygulama Aparatları

Rulo ve fırça

Ambalaj

3 Kg  -  10 Kg  -  20 Kg

bottom of page