top of page
ELYAFLI SUSET LİKİTLİ SU YALITIM MALZEMESİ

Akrilik kopolimer reçine esaslı, elastik, tek komponentli, fırça veya rulo ile uygulanabilen, su yalıtımında riskli kabul edilen bölgeler için geliştirilmiş, polipropilen elyaf katkılı beyaz renkli su izolasyonu malzemesidir. Kuruduktan sonra karşı yönden gelen her türlü su akımına karşı yüksek koruyuculuk sağlar. Su birikimi olmayan su akımı olan eğimli zeminlerde ve yamaçlarda kullanılır. Doğrudan güneşe maruz kalan çatı ve benzeri yüzeylerde üzeri kaplanmalıdır.

TDS
MSDS
Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Elyaflı Suset, nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeydeki ürünün yapışmasını engelleyecek her tür yağ, kir, toz ve gevşek zemin temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylerin, göllenme yapmayacak bir eğime sahip olması gerekir Zemindeki boşluklar, çukurlar tamir harcı ile doldurulmalıdır. Yüzeyin durumuna göre Elyaflı Suset uygulanmadan önce, % 100 oranında suyla inceltilmiş Suset'le bir kat astar çekilmeli ve üzerine iki kat Elyaflı Suset uygulanmalıdır. (Elyaflı Suset inceltme yapılmadan kullanılmalıdır. Uygulama, minimum iki kat olarak yapılmalıdır.) Katlar arasında en fazla 24 saat beklenmeli ve ikinci kat birinci kata 90° dik istikamette uygulanmalıdır. Birleşim noktaları şerit halinde uygulanmalıdır. Elyaflı Suset özellikle kuru havalarda +5°C ile +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılan yüzeyler 48 saat olumsuz hava şartlarından korunmalıdır. Elyaflı Suset uygulanan tüm yüzeylerin dış etkilere karşı performans ve gerekli dayanımı göstermesi için üzerinin şap, seramik veya benzer kaplamalarla korunması gereklidir. Uygulama araçları suyla temizlenmelidir

İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Uygulanan yüzeyin; yapısına, pürüzlülüğüne ve gözenekliliğine bağlı olarak her kat için; ortalama düşeyde 0,750-1 kg/m², yatayda 1-1,5 kg/m²’dir. Verilen sarfiyatlar yaklaşık değerler olup; yüzeyin gözenek ve boşluk yapısına göre farklılıklar olacağından, kesin sarfiyat iş bitiminde belli olacaktır.

Kuruma Süresi

Tam Kuruma Süresi; Min. 48 Saat. Katlar Arası Bekleme Süresi; Min. 12 saattir.

Önerilen Uygulama Aparatları

Rulo ve fırça

Ambalaj

1 Kg  -  3 Kg  -  10 Kg  -  20 Kg

bottom of page