top of page
Suset Likit Su Yalıtım Malzemesi

Akrilik kopolimer reçine esaslı, elastik, tek komponentli, fırça veya rulo ile uygulanabilen beyaz renkli su izolasyonu malzemesidir. Kuruduktan sonra karşı yönden gelen her türlü su akımına karşı yüksek koruyuculuk sağlar. Su birikimi olmayan su akımı olan eğimli zeminlerde ve yamaçlarda kullanılır. Doğrudan güneşe maruz kalan çatı ve benzeri yüzeylerde üzeri kaplanmalıdır.

TDS
MSDS
Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Suset; nemsiz, kuru ve temiz yüzeylere uygulanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzerinde ürünün yapışmasını engelleyecek her türlü yağ, kir, toz ve gevşek zemin temizlenmelidir. Sıva ve beton yüzeylerin, uygulamadan önce, sabunlu ılık su ile temizlenmesi tavsiye edilir. Uygulama yapılacak yüzeylerin, göllenme yapmayacak bir eğime(min.%5) sahip olması gerekir. Zemindeki boşluklar, çukurlar tamir harcı ile doldurulmalıdır. Yüzeyin durumuna göre Suset % 100 oranında suyla inceltilerek bir kat astar çekilmeli ve bunun üzerine iki kat inceltilmeden uygulanmalıdır. (Uygulama, minimum iki kat olarak yapılmalıdır.) İkinci kat, birinci kata 90° dik istikamette uygulanmalıdır. Yatay ve düşey birleşim noktalarında Elyaflı Suset şerit halinde uygulanmalıdır. Suset, özellikle kuru havalarda +5 °C ve +35°C arasında uygulanmalıdır. Yağmur, kar ve don gibi hava şartlarında uygulama yapılmamalıdır. Uygulanan yüzeyler en az 48 saat bu hava koşullarından korunmalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Uygulanan yüzeyin; yapısına, pürüzlülüğüne ve gözenekliliğine bağlı olarak her kat için; ortalama düşeyde 0,750-1 kg/m², yatayda 1-1,5 kg/m²’dir. Verilen sarfiyatlar yaklaşık değerler olup; yüzeyin gözenek ve boşluk yapısına göre farklılıklar olacağından, kesin sarfiyat iş bitiminde belli olacaktır.

Kuruma Süresi

Tam Kuruma Süresi; Min. 48 Saat. Katlar Arası Bekleme Süresi; Min. 12 saattir.

Önerilen Uygulama Aparatları

Rulo ve fırça

Ambalaj

1 Kg  -  3 Kg  -  10 Kg  -  20 Kg

bottom of page