top of page
vista mck.png
Gen Vistawood Aqua Su Bazlı Ahşap Vernik

 

Üstün formülasyon yapısı ile değişken hava şartlarının yıpratıcı etkilerine son derece dayanıklıdır. Desensiz ve dokusuz düz yüzeylerde, son kat boya üzerine uygulamaya yönelik geliştirilmiştir. Uygulaması kolan olan Gen Vistawood mercan rulo, ahşap deseni aparatı vb. aparatlar yardımıyla, istenilen parlak dekoratif görünümler elde edilebilir.

home-en71.png
Vistawood logo.png
Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli

Eski boyalı ahşap yüzeylerde boya ve boya kalıntıları tamamen temizlenmeli ve ahşap üzerinde lekeli kısımlar var ise zımparalanmalıdır. Daha sonra temiz ve lif bırakmayan bez ile üzerindeki tozlar silinip, vernikleme işlemine geçilmelidir. Yeni verniklenecek yüzeylerde ise, ahşabın budaklı kısımları, pürüzlü yüzeyleri ve lekeli alanları zımpara ile temizlenmeli, üzerindeki toz alınmalı ve ahşabın tamamen kuru olduğundan emin olduktan sonra uygulamaya başlanmalıdır. 

Kullanmadan önce ürünü iyice karıştırın ve homojenliğini kontrol edin. Bu işlemi uygulama süresince tekrar edin. Ürünü fırça ile 2 kat uygulayın ve katlar arasında 16 saat bekleyin. 1.katı uygulayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Sonra 180/220 no’lu zımpara kağıdı ile yoklama zımparası yaparak 2. katı uygulayın. Tamamen kuruması için 16 saat bekleyin. Homojen bir görünüm elde edebilmek için ahşaptaki damarların yönünde uygulama yapın.

İnceltme / Karışım Oranı

Kullanıma hazırdır, inceltilmez.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan

Ahşabın emiciliğine bağlı olarak iki katta 6 - 7 m² / L alan kaplar. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılması önerilir.

Kuruma Süresi

İlk kurumasını 1 – 3 saatte, tam kurumasını 24 saatte tamamlar. Ahşabın emiciliğine, ortam koşullarına ve uygulama seçeneklerine bağlı olarak değişim gösterebilir.

Önerilen Uygulama Aparatları

Fırça

Ambalaj

0,750 L - 2,5 L - 15 L

bottom of page