top of page
Modern Ofis Binası

Hakkımızda

60 yılı aşkın deneyimi ile yapı - inşaat sektöründe güçlü bir yere sahip olan firmamız, kaliteye ve müşteri memnuniyetine daima öncelik vererek tüm kurumsal yapısını bu anlayış üzerine oturtmuştur.    Deneyimlerimiz, firmamızın her geçen gün daha fazla tercih edilmesine ciddi oranda katkıda bulunmuştur. Firmamız İstanbul merkezli olup, Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kalitenin ve güvenin simgesi haline gelmiştir. 100'e yakın ürün çeşidiyle geniş bir yelpazeye sahip olan firmamızın her ürünü de kendi alanında tercih edilen bir ürün haline gelmiştir. Tüm ürün çeşitlerimiz yıllardan beri, TOKİ şantiyelerinde, MEB'e bağlı okullarda, askeri birliklerde, kamu kurum ve kuruluşlarında ve tanınmış inşaat firmaları tarafından güvenle kullanıldı ve kullanılmaya da devam edilmektedir.

1958 yılında,

İstanbul'da GENÇNAM TİCARET VE SANAYİ KOLL. ŞTİ. adı altında kurulan işletmemiz sanayi sektöründeki yerini alarak iş hayatına başlamıştır.

1961 yılında,

GENÇNAM markasını tescil ettirerek bu marka ile ürünlerimizi piyasaya ulaştırdık.

1968 yılında,

Bugün de gururla kullandığımız, "GEN" markasına dönülmüş ve bu markayla sentetik boya, vernikli boya, toz boya, neft, vernik, bezir yağı, tiner, aluminyum yaldız ve plastik boya üretimine devam edilmiştir.

1969 yılında,

Ünvanımızı "Gen Boya ve Ambalaj Sanayi Koll. Şti." olarak değiştirip boya üretiminin yanında ambalaj malzemeleri üretimine de geçtik.

1974 yılında,

Anonim Şirkete dönüştürülen firmamız o günden bu güne "Genaş Gen Boya San. ve Tic. A.Ş." adı altında faaliyetine devam etmektedir.

bottom of page