top of page

DENİZ BOYALARI

Ürünlerimiz

310 GENBOLINE BILGE & LOCKER PAINT

Dayanıklı sintine boyası. Mükemmel kapatma özelliği. Yağ, yakıt, gazlara, kimyasal maddelere, mazota ve suya dayanıklı. Bakımı azdır, kolayca temizlenir. Sintine ve alabandalar için ideal. Sintine, zincirlik ve tanklar için sert bir yüzey sağlar

315 GEN ANTİPAS

Tek komponentli, sentetik reçine esaslı astar boyadır. Antikorozif çinko fosfat pigment içerir. Yüksek yapışma gücüne sahiptir. Gemilerin makina dairesi, yaşam mahali vb. yüksek korozyon direnci istenen metallerin iç ve dış yüzeylerinde, yüksek yapışma gücü istenen yüzeylerde kulla

316 GEN SÜLYEN

Alkid bağlayıcı esaslı, pas önleyici, turuncu renkli metal koruyucu sülyen astardır. İç ve dış cephelerde, paslanabilen her türlü metal yüzeyi koruma amaçlı kullanılır.

301 GEN SENTETİK BOYA

Alkid esaslı, sentetik parlak son kat boyadır. Gemilerin makina dairesi, yaşam mahali vb. tüm metal ve ahşap aksamlarda kullanılır.

601 GENEPOX PRIMER

Çift komponentli, epoksi bazlı, yüksek katılı çinko fosfat içerikli, pas önleyici epoksi astar boyadır. Mükemmel yapışma gücüne sahiptir. Çelik konstrüksiyonlar, makineler ve özellikle yoğun sanayi atmosferinin olduğu ve korozyon dayanımının yüksek olması gereken yerlerde kullanılır.

602 GENEPOX PRIMER MARINE

Çift bileşenli, solventli, epoksi esaslı bir astardır. Korozif atmosferik koşullara maruz kalan yapılarda ve deniz araçlarında kullanılır. Suya dayanımı mükemmeldir, Yüksek korozif ortamlarda uzun süreli koruma sağlar. Deniz araçlarında; su üstü alanlarda, güverte, borda, İskele, liman, deniz kenarı ve deniz üstü yapılarda kullanılır.

603 GENEPOX ZINC RICH PRIMER

Çift komponentli, saf mikronize çinko tozu içeren, katodik koruma yapan antikorozif astardır. Su, deniz suyu, kimyasallar ve aşınmaya maruz kalan çelik yüzeylerin astarlanmasında, yüksek korozyon dayanımı istenen alanlarda ve gemi sanayi marin uygulamalarında, gemi karinasının su altında kalan yüzeylerinde de kullanılabilinir.

605 GENEPOX FAST PRIMER

Çok amaçlı, yüzey toleranslı astar/son kat boyadır. Üstüne bütün son kat boyalar uygulanabileceğinden, gemide ideal bir (on board ) astar boyadır. Hızlı kuruma istenen güverte, ambar, ambar kapağı, diğer çelik yapılar, batan alanlar, yerleşim alanı, balast su tankları vb. Muhtelif tiplerdeki sağlam, eski boyalı yüzeyler için uygundur.

609 GENEPOX TIECOAT PRIMER

Antikorozif epoksi astar boya olup, modifiye epoksi reçine ve özel pigmentlerden oluşur. Boya filminin, sertlik, korozyona karşı direnç gibi özellikleri yanında bilhassa üzerine uygulanan zehirli boyanın daha iyi yapışmasını sağlar. Bakım ve tamir gemilerinde zehirli boya altı aderans köprüsüdür. Karina dış yüzeyi, güverte ve yerleşim alanı için uygundur.

606 GENEPOX SX HS

Antikorozif, modifiye epoksi esaslı alt yapıya mükemmel yapışma ve sertlik özelliklerine sahip, çok amaçlı, yüzey toleranslı astardır. Kozmetik özelliklerin çok önemli olmadığı durumlarda son kat olarak kullanılabilir. Güverte, ambar,ambar kapağı, diğer çelik yapılar, batan alanlar, yerleşim alanı, balast su tankları vb. için antikorozif ,yüzey toleranslı tamir ve bakım boyasıdır.

608 GENCOAT HB PHENOL

Fenolik epoksi reçine esaslı ,yüksek katılı , kimyasal tanklar için yüksek performanslı tank boyasıdır. Petrol ürünleri, alkaliler, çeşitli asitlere, metanol gibi çok geniş kimyasallara karşı yüksek direnç gösterir. Tek katta kalın uygulanabilen ( Hi Build) epoksi fenolik tank boyasıdır .Kargo petrol tankı, tatlı su tankı,ambar, solvent tankı, kimyasal tank ,vb.kullanılır.

620 GENEPOX TOPCOAT

Çift komponentli reaksiyon kurumalı epoksi reçine esaslı ve poliamid sertleştiricisi ile kürlenen epoksi son kat boyadır. Su, deniz suyu, kimyasallar ve aşınmaya maruz kalan her türlü ahşap, metal ve mineral yüzeylerde kullanılır genel sanayi, makine üreticileri, metal korunumu ve marin uygulamalarında performansı çok iyidir.

623 GENEPOX FINISH MARINE

Epoksi - Poliamid esaslı, aşınma dirençli, mükemmel sağlamlık ve yapışma özelliğine sahip, parlak son kat boyadır. Sintine ve alabandalar için ideal. Gemi karinası ve çelik gemilerin güverteleri ile köprüler ve diğer çelik yapılarda, ağır sanayi ve deniz ortamları için uygundur. Özellikle teknelerin güverteleri ve döşemeleri için uygundur.

663 GENEPOX ZONE

Su altında uygulanabilen ve su altında kürleşerek korozyona ve aşınmaya dayanıklı bir kaplama sağlayan, iki bileşenli, solvent içermeyen bir epoksidir. Köprü, iskele ayakları, rıhtımlar, boru hatları, petrol platformları, dubalar, deniz araçları, arıtma ve yüzme havuzları gibi su altında ve dalga çırpıntı bölgelerinde kalan her türlü beton ve çelik yüzeylerde kullanılır.

651 GENCOAT MARIN

Çift komponentli, epoksi bazlı, mükemmel yapışma ve sertlik, çok amaçlı, yüzey toleranslı gemide yapılacak tamir işleri için ideal marine astar/sonkat boyadır. Güverte, ambar, ambar kapağı, diğer çelik yapılar, su altında kalan alanlar vb. için uygundur. Suya daldırma ortamında, gemilerde, mavnalarda, liman tesislerinde, açık deniz yapılarında kullanılır.

673 GENCOAT PIPE

Çift komponentli, solventsiz, epoksi bazlı, hijyenik boyadır. Benzil alkol içermez. Yüzeyi parlak ve pürüzsüzdür. Tatlı su tankı vb. tekne ve gemilerin depolarında kullanılır. Özellikle içme suyu boruları ve tankları için tasarlanmıştır. Elektrik santrallerinin soğutma suyu boru hatları, kanalizasyon boru hatları ve petrokimya tesislerinin çelik yapıları için kullanılabilir.

710 GENACRYL PRIMER

Modifiye edilmiş akrilik esaslı mikamsı demir oksit (Miox) içeren antikorozif astardır. Hızlı kuruyan direkt temizlenmiş çelik üstüne veya akrilik-epoksi boyaların üzerine uygulanabilir.Geminin borda alanı, yerleşim alanı ve diğer üst yapı çelik alanlar için aşınmaya ve korozyona koruma amaçlı astardır. Her türlü ahşap, fiber ve sac teknelerde kullanıma uygundur.

769 GENACRYL FINISH

Modifiye akrilik reçine esaslı, hava kurumalı, tek bileșenli, son kat boyadır. Hızlı kuruması ve DKP, alüminyum, PA, galvaniz gibi yüzeylere yapıșması belirgin özelliklerindendir. Geminin borda alanı, yerleşim alanı ve diğer üst yapı çelik alanlar için son kat, çelik yüzeylerde, plastik boru dış yüzeylerde 1 komponentli sistemlerin son kat boyası olarak kullanılır.

776 GENPOLY ACR TOPCOAT MARIN

Poliüretan akrilik izosiyanat esaslı, iki bileşenli, alifatik yapılı parlak son kat boyadır. Yüksek derecede UV dayanımına sahiptir. VOC değeri düşük, elastikiyeti yüksektir. Fiziksel ve kimyasal aşınmalara dayanıklıdır. Uzun ömürlü kalıcı renk ve parlaklık istenen, dış ortam çelik yüzeylerinde, makinelerde, tanklarda, borda, güverte, ambarlar ve ambar kapaklarında kullanılır.

705 GENPOLY ACR GLOSS VARNISH

Çift komponentli, parlak, yağlara, solventlere ve seyreltik asitlere karşı kimyasal dirençli, iç ve dış mekanlarda, deniz koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı sararmaz verniktir.Yeni ahşabın yanı sıra önceden verniklenmiş ahşap, iç ve diş kısım üzerinde ve su hattının üzerinde kullanım için uygundur. Tekne ve yatların küpeştelerinde kullanılabilir.

703 GENPOLY ACR HG VARNISH

Sararmayan şeffaf verniktir. UV emicisi ihtiva ettigi için ultraviyole ışınlarina karşı önceki boya filmi korumak için hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra yüzeyin kir ve su tutmasını engeller.Yeni ahşabın yanı sıra önceden verniklenmiş ahşap, iç ve dış kısım üzerinde ve su hattının üzerinde kullanım için uygundur. Tekne ve yatların küpeştelerinde kullanılabilir.

750 GENFLOOR LIQUID GLASS

Şeffaf olarak üretilen mükemmel su direncinin yanı sıra yüksek kimyasal ve fiziksel dirence sahip su yalıtımında ve ayrıca dekoratif amaçlı kullanılan çift bileşenli bir üründür. Ultraviyoleden ve dış hava koşullarından etkilenmez. Cam, mermer, doğal taş, ahşap yüzeylerde, balkon, teras, banyo, mutfak, taş kaplı dış cephelerde, seramik, cam mozaik kaplı süs havuzlarında kullanılır.

763 GEN POOL PAINT

Çift bileşenli, poliüretan reçine esaslı havuz boyasıdır. Havuzlarda, su tanklarında, su depolarında, metal tanklarda ve su sarnıçlarında, süs havuzlarında, göletlerde, barajlarda, su kanallarında, arıtma ve denge depolarında, beton, sıva ve şap üzerinde kullanılır.

682 GEN FIBER

İki bileşenli, solventsiz, nemli ortamlarda dahi çalışılmasına olanak sağlayan, elyaf ıslatma kabiliyeti ve aderansı yüksek, düşey yüzeylerde akma yapmadan çalışabilen epoksi elyaf laminasyon reçinesidir. Beton, ahşap, metal, kompozit elyaf laminasyon imalatında kullanılır.

874 GEN KAYMAZ BOYA

Kaymaz son kat boyadır. İçeriğindeki dolgu malzemesi sayesinde uygulandığı zemine kaymazlık sağlar. Renk kalıcılığı ve iklimsel koşullara karşı dayanımı oldukça iyi olup, örtme gücü yüksektir. Çelik, alüminyum vb metal aksamlar ile ahşap yüzeylerde son kat olarak kullanılır.

bottom of page